O nas arrow Aktualności
Aktualności
Ogłoszenie o zamówieniu
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
20.11.2015.

Zamawiający:

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jońcu, Joniec 50,  09-131 Joniec

tel:  23 661 60 31

fax mailowy: soszw@poczta.onet.eu

Adres strony internetowej: www.oswjoniec.pl  

E-mail: soszw@poczta.onet.eu

 

Tytuł:

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego o wartości szacunkowej poniżej 30 000 euro na „Dostawę oleju opałowego w roku 2016 dla potrzeb Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jońcu”

 

Data ogłoszenia:   20.11.2015 roku

Data składania ofert: 04.12.2015 roku godz. 12:00

 

Załączniki:

 

1. Zaproszenie do złożenia oferty

2. Opis przedmiotu zamówienia

3. Warunki i wymagania Zamawiającego

4. Wzór oferty

5. Wzór umowy

 

Poniżej znajduje się link do załączników   

zaproszenie do złożenia oferty  soszw Joniec zoc wraz z załącznikami 2015 

 

Zmieniony ( 20.11.2015. )
 
Przedstawienie "Sąd nad papierosem"
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
15.06.2015.

2 czerwca 2015 r. uczniowie naszego Ośrodka wzięli udział w przedstawieniu "Sąd nad papierosem". Spektakl poświęcony był Światowemu Dniu Bez Papierosa, który na całym świecie obchodzony jest 31 maja. Tegoroczne obchody odbyły sie pod hasłem "Stop nielegalnemu obrotowi wyrobami tytoniowymi". Celem przedstawienia było ukazanie zdrowotnych następstw i zagrożeń palenia papierosów. Nasi aktorzy próbowali uświadomić młodzieży jak dużo argumentów przemawia za życiem bez nałogu tytoniowego. Widowisko miało formę prawdziwej rozprawy sądowej. Oskarżone papierosy zostały skazane na dożywocie i wieczne potępienie. Humorystyczna wersja przedstawienia przyciągnęła uwagę uczniów, którzy z zainteresowaniem oglądali swoich kolegów i koleżanki.

 

Opracowanie: Elżbieta Salak, Anna Rusztejko

 
Piknik rodzinny "Bądźmy razem"
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
14.06.2015.

12 czerwca 2015 r. odbył się w naszym Ośrodku Piknik rodzinny "Bądźmy razem", na który zaproszeni zostali uczniowie wraz ze swoimi rodzinami. Impreza była nawiązaniem do Dnia Dziecka, Dnia Matki i nadchodzącego Dnia Ojca. Rozpoczęła się od powitania wszystkich obecnych przez panie prowadzące imprezę oraz od życzeń pana Dyrektora. Następnie grupa teatralno- muzyczna "Teatr na miarę dziecka" wystapił z przedstawieniem dla mam i tatusiów, na koniec uczniowie zaśpiewali wiązankę przebojów tworząc zespół wokalno-muzyczny. Po części artystycznej wszyscy przeszli na plac szkolny, gdzie przygotowano wiele atrakcji dla wychowanków i ich rodzin: były występy kuglarzy z Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku, stanowiska plastyczne, sprawnościowe, sportowe, loteria fantowa. Wszyscy uczestnicy imprezy częstowali się truskawkowymi smakołykami przygotowanymi przez mamy naszych podopiecznych. W zabawach integracyjnych w kole towarzyszył nam klaun Robert, który bawił nas i rozweselał. Przez cały czas zabawie towarzyszyła muzyka wielopokoleniowa. Imprezę przygotowali i przeprowadzili wszyscy pracownicy Ośrodka.  

Opracowanie: Anna Kuźbicka

 

 
Podsumowanie konkursów
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
10.06.2015.

W dniu 9 czerwca 2015 r. uroczyście nagrodzono na forum Ośrodka uczestników dwóch konkursów, które zostały ogłoszone 7 maja br. w związku z obchodzonym Rokiem Jana Pawła II.

Wylosowano trzech zwycięzców quizu wiedzy "Co wiesz o Janie Pawle II?".

Nagrody otrzymali:

 • Damian Jakubiak klasa V SPS L
 • Kamil Piasecki klasa II PSSPP
 • Rafał Truszkowski klasa II PGS U

W konkursie plastycznym "Życie Jana Pawła II w rysunku":

 • I miejsce zajęła Paulina Sadzyńska
 • II miejsce przyznano Klaudii Andryszczyk
 • III miejsce przypadło Idze Olkuskiej.

Uczniowie otrzymali również dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Opracowanie: Bożena Dalecka, Anna Sadowska- nauczyciele biblioteki

 
Cała Polska czyta w bibliotekach
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
10.06.2015.

W dniach 30 maja - 6 czerwca 2015 r. Fundacja "ABC XXI- Cała Polska czyta dzieciom zorganizowała Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom  pod hasłem  "Cała Polska czyta w bibliotekach" W związku z tym nasza placówka, by aktywnie promować czytelnictwo również włączyła się w to wydarzenie.

2 czerwca 2015 r. do wspólnego czytania w naszej bibliotece szkolnej zostali zaproszeni uczniowie wraz z wychowawcami. Goście wysłuchali baśni napisanych przez autorkę Wiolettę Piasecką. Czytano również wiersze Marii Konopnickiej. Wychowankowie otrzymali zakładki do książek, a młodsze dzieci również słodką niespodziankę.

 

Opracowanie: Bożena Dalecka, Anna Sadowska- nauczyciele biblioteki

 
Szkolna Akademia Zdrowia- Szkoła uczy nie tuczy
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
27.05.2015.

W dniu 27 maja 2015 r. o godz. 16:00 na stołówce szkolnej odbyło się spotkanie w ramach Szkolnej Akademii Zdrowia pod nazwą Szkoła uczy, nie tuczy- jedzenie "śmieciowe". Celem spotkania było wyjaśnienie dzieciom i młodzieży szkodliwości tzw. junk food- żywności wysokokalorycznej bez wartości odżywczych dla organizmu przyczyniającej się do powstawania chorób dietozależnych. Poruszane zagadnienia są częścią realizowanego w Ośrodku programu edukacyjnego "Trzymaj formę". Na początku uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną "Jedzenie śmieciowe" przygotowane przez p. Annę Kuźbicką, podczas której przybliżona została nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, dotycząca między innymi zakazu sprzedawania i reklamowania niezdrowej żywności (junk food) na terenie szkół i przedszkoli w sklepikach szkolnych. Nowe przepisy obowiązywać będą od 1 września 2015 r. Uczniowie dowiedzieli się jakie skutki zdrowotne powoduje spożywanie chipsów, batonów, ciastek, napojów gazowanych i sztucznie barwionych, frytek, hamburgerów itp.

Zostały zaprezentowane zdrowe zamienniki popularnych przekąsek i napojów, które uczniowie pod kierunkiem wychowawców grup wychowawczych przygotowali w grupach i podzielili się z innymi. Królowały warzywa i owoce, a także potrawy z prostych, zdrowych składników wykonanych domowym sposobem.

Grupa I przygotowała warzywne i owocowe chipsy o wielu intrygujących smakach (wychowawcy: p. Monika Cywińska, p. Iwona Makowska)

Grupa II  wykonała pyszne sałatki: owocową i warzywną (wychowawca: p. Iza Krakowiak)

Grupa III przygotowała kompoty i napoje orzeźwiające na nadchodzące lato (wychowawcy: p. Katarzyna Szuper, p. Robert Dąbkowski)

Grupa IV siłą argumentów przekonała nas, że warto zastąpić niezdrowe batony domowymi wypiekami- ciasteczkami owsianymi (wychowawca: p. Justyna Dalecka)

Ponadto każda z grup zaprosiła pozostałych kolegów i koleżanki do wspólnej zabawy, konkursów, loterii, a na koniec do degustacji przygotowanych zdrowych przekąsek.

W przygotowaniu Szkolnej Akademii Zdrowia wzięli udział także nauczyciele: p. Agnieszka Sokołowska, p.Agnieszka Tok, p. Bożena Dalecka, p. Anna Sadowska. Pomoc w przygotowaniu spotkania okazały także panie z administracji i kuchni.

Wszyscy uczestnicy spotkania mieli dobre humory i przyjemnie spędzili wspólny, popołudniowy czas.

Na koniec pan Dyrektor W. Cieplik podziękował wszystkim uczestnikom spotkania za zaangażowanie i aktywne uczestnictwo.

 

Opracowanie: Anna Kuźbicka

Zmieniony ( 27.05.2015. )
 
Wycieczka Radom- Bałtów
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
18.05.2015.

W dniu 11-12 maja 2015 r. 6-o osobowa grupa dzieci z koła teatralno- muzycznego wyjechała samochodem szkolnym pod opieką p. Agnieszki Witulskiej i p. M. Przygódzkiej na XII Ogólnopolski Konkurs Piosenki "Śpiewajmy razem" w Radomiu. Paulina Sadzyńska śpiewała piosenkę "Biegnij przed siebie" Ani Wyszkoni, za co otrzymała dyplom uczestnictwa oraz drobne upominki. Dzieci miały okazję wysłuchać prezentacji innych uczestników, porównać i nagrodzić brawami, a także uczestniczyć we wspólnej zabawie poprzez warsztaty muzyczne. Wspólny śpiew, zabawa, ruch i pobyt na dużej scenie wpoił, poszerzył doświadczenia do dalszej pracy w kole teatralno- muzycznym, a także integrował wszystkich uczestników konkursu piosenki.

Dzięki pięknej, słonecznej, sprzyjającej pogodzie poznaliśmy także uroki Radomia spacerując po mieście i uwieczniając na fotografiach. Nocleg i posiłki w pięknym hotelu "Pod różami" w Jedlni Letnisko umożliwił dzieciom przebywanie w dobrych, wygodnych i nowoczesnych warunkach, integrował grupę. Drugiego dnia uczestniczyliśmy w uroczystości finałowej konkursu piosenki, ogłoszeniu wyników i prezentacji nagrodzonych uczestników. Przeżyliśmy ogromne emocje, poznaliśmy nowe talenty i w miłej atmosferze spędzaliśmy niezapomniane, piękne chwile przy piosence.

Wielką atrakcją była wizyta w Bałtowie i zwiedzanie juraparku. Czekało tam na nas wiele atrakcji. W ciepłych promieniach słońca spacerowaliśmy pośród gigantów dinozaurów, które wzbudzały zachwyt, lęk, a nawet przerażenie. Pobyt w oceanarium był zenitem naszych przeżyć. Pośród ciemności w okularach 3 D przemierzaliśmy korytarze jaskini, gdzie za szybą w wodzie, w ogromnych akwariach przybliżały się do nas olbrzymy wodne, wydając bardzo głośne, przerażające odgłosy, jęki. To były niezapomniane przeżycia. Baliśmy się i chcieliśmy stamtąd wyjść. Cieszyliśmy się, że takich zwierząt nie spotkamy dziś w rzeczywistości.

Wizyta w Mc Donalds poprawiła nasze humory. Skonsumowaliśmy smakołyki przygotowane przez właścicieli i z pełnymi żołądkami, z bagażem przeżyć i doznań wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

 

Opracowanie: Agnieszka Witulska

Zmieniony ( 18.05.2015. )
 
Rok Jana Pawła II
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
13.05.2015.

Sejm Rzeczpospolitej Polskiej uchwalił, że rok 2015 będzie rokiem Jana Pawła II.

W Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Jońcu podjęto w związku z tym wiele inicjatyw:

 • uczniowie klas starszych przygotowali wystawę prac plastycznych przedstawiających sceny z życia Jana Pawła II
 • w sali multimedialnej uczniowie oglądali filmy nawiązujące do życia Ojca Swiętego przed pontyfikatem i w trakcie jego trwania
 • w bibliotece szkolnej został zorganizowany kącik czytelniczy, w którym zaprezentowano różne książki, publikacje o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II
 • w dniu 7 maja 2015 r. w ramach corocznych spotkań czytelniczych (akcja "Cała Polska czyta dzieciom") w Ośrodku czytano poezję Jana Pawła II.
 • ogłoszono dwa konkursy:
  • plastyczny "Życie Jana Pawła II w rysunku"
  • quiz wiedzy "Co wiesz o Janie Pawle II"

Podjęte przedsięwzięcia uczniowie realizowali pod kierunkiem nauczycieli: Anny Sadowskiej, Bożeny Daleckiej, ks. Włodzimierza Czarnomskiego.

 

Opracowanie: Anna Sadowska, Bożena Dalecka

 
Konstytucja 3 Maja
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
11.05.2015.

"Nauczmy się na pamięć naszego kraju" to hasło towarzyszyło nam 30 kwietnia, kiedy to w naszej placówce obchodziliśmy 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji nauczyciele  i uczniowie przygotowali prezentację multimedialną, której towarzyszyła recytacja wierszy oraz śpiew patriotycznych pieśni.

Uczniowie poprzez swój występ w wielkim skrócie przybliżyli wszystkim historię naszego kraju. Spotkanie rozpoczęliśmy od odśpiewania Hymnu. Dzięki prezentacji uczniowie zapoznali się z postanowieniami i znaczeniem Konstytucji 3 Maja. Tego dnia pamiętaliśmy również o święcie Flagi Rzeczpospolitej, które w całym kraju obchodzone jest 2 maja. Akademię zakończyliśmy piosenką " Pod polskim niebem".

 

Opracowanie: Elżbieta Salak

 
Wycieczka samolotem do Wrocławia
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
11.05.2015.

W dniu 28 kwietnia 2015 r. uczniowie gimnazjum, tj. Przemysław Sitkiewicz, Daniel Waliczek, Justyna Liberadzka, Dawid Rosiak oraz Piotr Klimkiewicz wraz z opiekunami: Anną Rusztejko i Justyną Dalecką udali się na wycieczkę do Wrocławia. Największą atrakcją wycieczki był przelot samolotem z lotniska w Modlinie do Wrocławia i z powrotem. Poza lotem w programie było zwiedzanie Muzeum Historycznego, Domku Miedziorytnika w Kamieniczce Jaś, Manufaktury lizaków, spacer po Starówce oraz posiłek w McDonalds.

Młodzież z zainteresowaniem ogłądała zabytki z zakresu historii i sztuki dotyczące dziejów Wrocławia, wyroby rzemiosła artystycznego (narzędzia i ozdoby, jakimi posługiwali się wrocławianie), elementy wyposażenia wnętrz, rzeźby, obrazy oraz ikonografię Wrocławia (w tym grafiki, ryciny, fotografię), a także kolekcję dokumentów i druków ulotnych, plakatów, sztandarów oraz unikatową kolekcję ilustującą historię wrocławskich teatrów. Uwagę uczniów zwróciły zbiory przedstawiające urządzenia techniczne wykorzystywane w życiu codziennym.

Młodzież miała okazję udać się z wizytą do Manufaktury lizaków i wziąć udział w procesie tworzenia małych, słodkich arcydzieł od momentu wylania cukru na stół po złożenie cukierka i jego skrojenie. Pokazy tworzenia łakoci o ponad 80 smakach i różnych kształtach również podbiły serca wycieczkowiczów.

Uczniowie nabywali umiejętności samodzielnego korzystania z komunikacji miejskiej oraz obsługi biletomatów, a także właściwego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej.

Wszyscy pełni wrażeń oraz pozytywnych emocji wywołanych wycieczką wrócili do szkoły.

 

Opracowanie; Anna Rusztejko

Zmieniony ( 11.05.2015. )
 
"Teatr na miarę dziecka" w Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
06.05.2015.

Dnia 27 kwietnia 2015 r. zespół teatralno- muzyczny "Teatr na miarę dziecka" z naszego Ośrodka uczestniczył w Płońskim Przeglądzie Osób Niepełnosprawnych "SPADOCHRON"2015, który odbył się w sali teatralnej im. Ks. Mirosława Tabaki w podziemiach kościoła Parafii św. Maksymiliana. Nasza grupa zaprezentowała widowisko ruchowo- muzyczne "Słowik" na motywach bajki CH.K. Andersena. Za udział otrzymaliśmy dyplom, a każdy uczestnik otrzymał koszulkę i słuchawki do MP3. Rodzice: p. Piekarzewscy, p. Łabęda, p. Sadzyńska w tym dniu bardzo aktywnie zaangażowali się przy transporcie scenografii oraz przy opiece nad dziećmi w obcym miejscu.

 

Opracowanie: Marzanna Przygódzka

Zmieniony ( 06.05.2015. )
 
X jubileuszowy Integracyjny Dzień Teatru
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
20.04.2015.

Dnia 15 kwietnia 2015 r. odbył się X jubileuszowy Integracyjny Dzień Teatru. Jak co roku uczniowie z Zespołu Szkół Samorządowych w Jońcu, Domu Dziecka w Płońsku, Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Jońcu w ramach upamiętnienia Międzynarodowego Dnia Teatru, utrwalali kulturalne zasady zachowania się w miejscu imitującym prawdziwy teatr, prezentowali swoje popisy aktorskie, zwiedzali zaplecze teatralne (garderobę) SOSW w Jońcu i przymierzali wybrane kostiumy. Ważnym elementem tego i poprzednich spotkań było umiejętne ukazanie pozytywnych stron każdego małego artysty. Trzy placówki poprzez swoje występy promowały zdrowy i bezpieczny styl życia. Scenki inscenizacyjne namawiały dzieci do zachowania ostrożności w kontaktach z nieznajomymi, utrwalały zasady prawidłowej higieny jamy ustnej, uczyły właściwych relacji i współdziałania w grupie rówieśniczej.

Za popisy aktorskie wszystkie grupy otrzymały dyplomy, a za 10 lat szczególnych osiągnięć w dziedzinie promowania kultury osobistej i artystycznej statuetki  i znaczki.

Jak co roku dzieci podczas przerwy korzystały z teatralnego "bufeciku", nawiązywały kontakty towarzyskie.

W tym dniu organizatorzy podziękowali wszystkim za 10 lat owocnej współpracy w teatrze małego aktora amatora i zaprosili do dalszej współpracy.

 

Opracowanie:

Marzanna Przygódzka, Agniesza Witulska

 
XIII Międzoośrodkowy Turniej Gier Stolikowych
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
18.04.2015.

W dniu 16 kwietnia 2015 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Jońcu odbył się XIII Międzyośrodkowy Turniej Gier Stolikowych. W sportowej rywalizacji uczestniczyli uczniowie z placówek kształcenia specjalnego z Pułtuska, Płońska, Ostrołęki, Makowa Mazowieckiego i Jońca.

Oto wyniki:

WARCABY

Chłopcy:

 1. Robert Drejka (Maków Maz.)
 2. Adrian Urbański (Płońsk)
 3. Kamil Druchniak (Maków Maz.)
 4. Robert Włodarski (Płońsk)
 5. Patryk Gutowski (Ostrołęka)
 6. Piotr Kowalski (Joniec)
 7. Arkadiusz Jałmużna (Pułtusk)
 8. Piotr Klimkiewicz (Joniec)
 9. Mateusz Kruszewski (Joniec)
 10. Patryk Opatowski (Płońsk)
 11. Wojciech Romanowski (Ostrołęka)
 12. Kamil Glinka (Maków Maz.)
 13. Dominik Buraczewski (Pułtusk)
 14. Tomasz Niewczas (Pułtusk)
 15. Łukasz Drężak (Ostrołęka)

Dziewczęta:

 1. Martika Wiśniewska (Joniec)
 2. Iga Kobylińska (Maków Maz.)
 3. Sandra Kęszczyk (Pułtusk)
 4. Ewa Gleba (Pułtusk)
 5. Justyna LIberadzka (Joniec)
 6. Weronika Kraska (Ostrołęka)
 7. Patrycja Kucharska (Płońsk)

WYBIJANKA

Chłopcy:

 1. Kamil Druchniak (Maków Maz.)
 2. Piotr Bieżuński (Joniec)
 3. Robert Włodarski (Płońsk)
 4. Piotr Kowalski (Joniec)
 5. Patryk Opatowski (Płońsk)
 6. Mateusz Kruszewski (Joniec)
 7. Łukasz Drężek (Ostrołęka)
 8. Sebastian Więckowski (Maków Maz.)
 9. Arkadiusz Jałmużna (Pułtusk)
 10. Tomasz Niewczas (Pułtusk)
 11. Adrian Urbański (Płońsk)
 12. Wojciech Romanowski (Ostrołęka)
 13. Dominik Buraczewski (Pułtusk)
 14. Patryk Gutowski (Ostrołęka)

Dziewczęta:

 1. Justyna Liberadzka (Joniec)
 2. Martika Wiśniewska (Joniec)
 3. Sandra Kęszczyk (Pułtusk)
 4. Weronika Kraska (Ostrołęka)
 5. Iga Kobylińska (Maków Maz.), Patrycja Kucharska (Płońsk)

WILK I PSY

Chłopcy:

 1. Piotr Kowalski (Joniec)
 2. Piotr Bieżuński (Joniec)
 3. Robert Drejka (Maków Maz.)
 4. Piotr Klimkiewicz (Joniec)
 5. Mateusz Kruszewski (Joniec)
 6. Kamil Glinka (Maków Maz.)
 7. Sebastian Więckowski (Maków Maz.)

Dziewczęta:

 1. Justyna Liberadzka (Joniec)
 2. Martika Wiśniewska (Joniec)
 3. Ewa Gleba (Pułtusk)
 4. Sandra Kęszczyk (Pułtusk)
 5. Iga Kobylińska (Maków Maz.)

Wszystkim uczestnikom Turnieju serdecznie gratulujemy!

 

Opracowanie: Monika Cywińska 

 

 

 

Zmieniony ( 18.04.2015. )
 
Tłusty Czwartek
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
02.03.2015.

W Tłusty Czwartek dnia 12 lutego 2015 r. uczniowie klasy I-II ponadgimnazjalnej przysposabiającej do pracy i pracujące z nimi nauczycielki zaprosili wszystkich na prezentację multimedialną pt. "Karnawał" oraz poczęstunek. Pani Iwona Leszczyńska podczas prezentacji przybliżyła tradycje, zwyczaje i krótką historię okresu karnawału. Uczniowie pod opieką pani Marii Siedleckiej przygotowali faworki, które wraz z pączkami były poczęstunkiem dla uczniów Ośrodka. Podczas spotkania odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą maskę karnawałową. Na zakończenie wszystkie osoby biorące udział w konkursie zaprezentowały swoje prace pozując do wspólnego zdjęcia.

 

Opracowanie: Iwona Leszczyńska

 
Spotkanie walentynkowe
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
24.02.2015.

12 lutego 2015 r. o godz. 16:00 odbyło się w naszym Ośrodku spotkanie walentynkowe. Imprezę rozpoczęto od przedstawienia historii Walentynek. Uczniowie zapoznali sie z legendą św. Walentego. Następnie opiekunowie Samorządu Uczniowskiego rozdali wykonane przez wychowanków kartki walentynkowe.  Po ich wręczeniu rozpoczęła sie dyskoteka. W trakcie dyskoteki zrobiono przerwę na słodki poczęstunek (pączki), po czym wszyscy wrócili do zabawy. Na zakończenie zabawy walentynkowej wychowankowie otrzymali od Samorządu Uczniowskiego czerwone serduszka z masy solnej.

 

Opracowanie: Elżbieta Salak- opiekun Samorządu Ucczniowskiego

 
Osiemnastka Daniela
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
10.03.2015.

W dniu 10 lutego 2015 r. odbyło się w naszym Ośrodku spotkanie integracyjne z okazji 18 urodzin Daniela Leszczyńskiego, ucznia I klasy PGS u. Wychowawczyni klasy, koledzy i koleżanki z klasy, we współpracy z rodzicami i rodziną Daniela przygotowali atrakcyjne niespodzianki, słodki poczęstunek z tortem i fontanną z fajerwerków. Smakowite przekąski, sałatki, owoce, soki zachęciły wszystkich do wspólnej biesiady. Cała społeczność szkolna- uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, pracownicy administracji i obsługi- wszyscy wspólnie odśpiewali"Sto lat", wręczyli prezenty, składali życzenia, gościli się przy stole, rozmawiali, uczestniczyli we wspólnej zabawie. Miła atmosfera, bliskość, radość, uśmiech- to wszystko płynęło od wszystkich do Daniela, który nie przestawał się uśmiechać.

 

Opracowanie: Agnieszka Witulska- wychowawczyni klasy I PGS u

 
Choinka noworoczna
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
03.02.2015.
W dniu 14 stycznia 2015 r. w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. W udekorowanej balonami i serpentynami stołówce wychowankowie wzięli udział w wielu konkurencjach tanecznych, a potem wspólnie bawili się przy muzyce dyskotekowej. Młodsze dzieci prezentowały kreacje karnawałowe. W czasie zabawy można było spróbować tradycyjnych wypieków. Na stole gościły pączki oraz faworki przygotowane przez rodziców. Wszyscy bawili się wspaniale.
 
Spotkanie wigilijne
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
27.12.2014.

W dniu 19 grudnia w Ośrodku odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. Uczniowie przedstawili Jasełka, po których wszyscy obecni zasiedli do stołu, by spożyć  tradycyjne potrawy wigilijne. Odświętnie udekorowana stołówka, dekoracje, żłóbek oraz kolędy wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Dyrektor Ośrodka pan Jerzy Michalak złożył wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. Minutą ciszy, a po niej "Kolędą dla nieobecnych" Z. Preisnera uczciliśmy pamięć o naszym wychowanku Bartłomieju Stelmachu, który odszedł od nas po długiej i ciężkiej chorobie.

 

Opracowanie: Anna Kuźbicka

Zmieniony ( 27.12.2014. )
 
Szkolna Akademia Zdrowia- Jedzmy jabłka
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
04.12.2014.

W dniu 4 grudnia 2014 r. o godz. 15:00 na stołówce szkolnej odbyło się spotkanie wychowanków w ramach Szkolnej Akademii Zdrowia. Spotkanie to rozpoczyna działania prozdrowotne  w ramach programu edukacyjnego "Trzymaj formę". Na początku grupa młodszych wychowanków przedstawiła inscenizację do wiersza "Entliczek Pentliczek", a następnie wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną  "Jabłko- najslynniejszy owoc świata" przygotowaną przez p. Annę Kuźbicką . W dalszej kolejności uczniowie chętnie brali udział w ciekawych i emocjonujących zadaniach językowych i matematycznych nawiązujących do motywu jabłka, które prowadziły panie: Anna Sadowska, Bożena Dalecka i Agnieszka Tok. Na koniec wszyscy obecni poczęstowali się suszonymi jabłkami, szarlotką i kompotem z jabłek. Nagrodami w konkursach były oczywiście jabłka. Kulinarne pyszności przygotowali uczniowie klas ponadgimnazjalnych pod kierunkiem pań: Marii Bauman i Marii Siedleckiej. Stół z jabłkami udekorowała p. Anna Karolak. Wszystkie grupy wychowawcze otrzymały kosze jabłek. Spotkanie prowadziła p. Anna Kuźbicka - szkolny koordynator programu "Trzymaj formę".

 

Opracowanie: Anna Kuźbicka

Zmieniony ( 04.12.2014. )
 
Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
27.12.2014.

7 listopada 2014 r. w naszym Ośrodku odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wysłuchaliśmy montażu słowno- muzycznego zatytułowanego "To jest Polska". Uroczystość przygotowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego i historii.

 

Opracowanie: Bożena Dalecka

Zmieniony ( 27.12.2014. )
 
Konkurs na biżuterię z surowców wtórnych
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
01.12.2014.

Uczniowie naszego Ośrodka w składzie:

 1. Justyna Liberadzka
 2. Dawid Rosiak
 3. Piotr Kowalski
 4. Iga Olkuska
 5. Paulina Sadzyńska

wzięli udział w konkursie na biżuterię z surowców wtórnych organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Płońsku. Na konkurs ekologiczny zgłoszono 63 prace z różnych instytucji.

W kategorii "uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych" spośród pięciu prac, które wykonali nasi wychowankowie dwie zostały wyróżnione.

Za zajęcie I miejsca Justyna Liberadzka otrzymała aparat fotograficzny, a Dawid Rosiak za II miejsce słuchawki.

 

Opracowanie: Anna Rusztejko

Zmieniony ( 01.12.2014. )
 
Ogłoszenie o zamówieniu
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
21.11.2014.

Ogłoszenie o zamówieniu

(umieszczone na stronie internetowej Zamawiającego w dniu 21.11.2014 r.)

Zamawiający:

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Jońcu, Joniec 50, 09-131 Joniec

tel: 23 661 60 31

fax: 23 661 64 13

Adres strony internetowej: www.oswjoniec.pl

E- mail: szszw@poczta.onet.eu

Tytuł:

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego o wartości szacunkowej poniżej 30 000 euro na "Dostawę oleju opałowego w roku 2015 dla potrzeb Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Jońcu"

 

Data ogłoszenia: 21.11.2014 roku

Data składania ofert: 3.12.2014 roku godz. 1100

 

Załączniki:

 1. Zaproszenie do złożenia oferty
 2. Opis przedmiotu zamówienia
 3. Warunki i wymagania Zamawiającego
 4. Wzór oferty
 5. Wzór umowy

 

Zmieniony ( 21.11.2014. )
 
Zaproszenie do złożenia oferty w trybie zapytania o cenę
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
21.11.2014.

 

Joniec, dnia 21.11.2014

Znak sprawy: ZP-ZOC-1/14

 

Zaproszenie do złożenia oferty w trybie zapytania o cenę

Na podstawie art. 4.8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 roku poz. 907 ze zmian.) Zamawiający- Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Jońcu reprezentowany przez Dyrektora- Jerzego Michalaka z siedzibą w Jońcu 50, 09-131 Joniec wszczyna postępowanie o udzielenie zamówienia i zaprasza Wykonawcę do złożenia oferty w terminie do dnia 03.12. 2014 r.do godziny 1100 na dostawę oleju opałowego w roku 2015 dla Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Jońcu w ilościach i o parametrach zgodnych z opisem zamówienia stanowiącym załącznik do niniejszego zaproszenia.

 

Załączniki:

 1. Opis przedmiotu zamówienia
 2. Warunki i wymagania Zamawiającego
 3. Wzór oferty
 4. Wzór umowy

Z poważaniem

Zmieniony ( 21.11.2014. )
 
Opis przedmiotu zamówienia
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
21.11.2014.

Załącznik nr 1

Opis przedmiotu zamówienia

 

1. Nazwy i kody określone we Wspólnym Słowniku Zamówienia (CPV):

Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju opałowego w roku 2015 dla potrzeb Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Jońcu w ilości łącznie nie przekraczającej 24 000,00 l.

2. Parametry przedmiotu dostawy:

Olej opałowy lekki do celów grzewczych o parametrach wymaganych wg normy:

- wartość opałowa minimum 42, MJ/kg

- zawartość siarki maksymalnie 02,Si.

3. Miejsce dostawy:

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Jońcu, Joniec 50, 09-131 Joniec.

4. Wykonawca na swój koszt ubezpiecza każdą dostawę częściową do momentu dokonania odbioru przez Zamawiającego.

5. Ustalenia i dezycje dotyczące ilości i terminów dostaw uzgadniane będą z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.

6. Wymagane jest wskazanie przez Wykonawcę numerów telefonów kontaktowych i numeru faxu (jeżeli Wykonawca posiada fax) dla sprawnej i terminowej realizacji zamówienia.

 

Sporządziła:

Hanna Dąbrowska

.............................

Zatwierdził:

..............................

Joniec, dnia 14.11.2014 r.

Zmieniony ( 21.11.2014. )
 
Warunki i wymagania Zamawiającego
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
21.11.2014.

Załącznik nr 2 

Warunki i wymagania Zamawiającego

 

I. Termin realizacji zamówienia:

Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia w nieprzekraczalnym terminie od dnia 02.01.2015 r. do dnia 31.12.2015 roku.

II. Kryterium wyboru najkorzystniejszej oferty jest najniższa cena.

III. Miejsce i termin złożenia oferty:

Ofertę na wykonanie robót należy złożyć w siedzibie Zamawiającego:

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Jońcu, Joniec 50, 09-131 Joniec- sekretariat

w terminie do dnia 03.12.2014 roku do godziny 1100.

IV. Udzielanie informacji:

Zamawiający dopuszcza porozumiewanie  się w formie pisemnej, za pomocą telefonu lub faxu.

Wszelkich informacji oraz wyjaśnień związanych z przedmiotem zamówienia udziela:

Jerzy Michalak- Dyrektor

V. Zasady przeprowadzenia procedury wyboru najkorzystniejszej oferty:

 1. Kryterium wyboru najkorzystniejszej oferty jest najniższa cena.
 2. Oferta złożona przez Wykonawcę po upływie terminu przewidzianego na jej złożenie zostanie uznana za nieważną i odrzucona.
 3. Oferta, której treść będzie niezgodna z warunkami lub wymaganiami Zamawiającego zostanie uznana za nieważną i odrzucona.
 4. Zamawiający poinformuje Wykonawców, którzy złożyli oferty cenowe, o wyborze lub odrzuceniu ofert (oferty) lub unieważnieniu procedury podając uzasadnienie.
Zmieniony ( 21.11.2014. )
 
Wzór oferty
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
21.11.2014.

Załącznik nr 3

Wzór oferty

/Nazwa Wykonawcy

pieczęć firmowa/

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy

w Jońcu

Joniec 50

09-131 Joniec

Oferta

Dane Wykonawcy:

Nazwa

Adres siedziby

Województwo

NIP

REGON

Telefon

Fax: (wpisać numer lub "brak faxu")

Strona www: (jeżeli Wykonawca ją posiada)

Na podstawie zaproszenia do złożenia oferty z dnia 21.11.2014 roku, (znak sprawy ZP-ZOC-1/14) przystępujemy do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zapytania o cenę na dostawę oleju opałowego w roku 2015 dla Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Jońcu

i oferujemy Zamawiającemu wykonanie zamówienia o parametrach zgodnych z opisem zamówienia.

Oświadczamy, że;

1. Zapoznaliśmy się z wymaganiami i warunkami Zamawiającego i nie wnosimy do nich żadnych zastrzeżeń oraz otrzymaliśmy wszystkie niezbędne informacje do przygotowania i złożenia oferty.

2. Akceptujemy wzór umowy i w przypadku wyboru naszej oferty, zobowiązujemy się do zawarcia umowy na warunkach w nim określonych, w miejscu i terminie wskazanym przez Zamawiającego.

3. Gwarantujemy wykonanie całości niniejszego zamówienia zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia oraz warunkami i wymaganiami Zamawiającego.

4. Cena ryczałtowa mojej (naszej) oferty za realizację niniejszego zamówienia wynosi:

netto: 24 000,00 lx...................zł   = .............. zł

plus podatek VAT ...% tj. .................................zł

łącznie  cena brutto: ........................................zł

słownie: ..........................................................

5. Przedmiot zamówienia wykonany w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 grudnia 2015 roku.

6. Jesteśmy związani niniejszą ofertą przez okres 30 dni.

7. Składamy niniejszą ofertę we własnym imieniu/jako Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia*.

8. Nie uczestniczymy w jakiejkolwiek innej ofercie dotyczącej niniejszego zamówienia.

9. Akceptujemy sposób i termin płatności za wykonanie przedmiotu zamóweinia po podpisaniu protokołu odbioru w terminie 14 dni licząc od daty przjęcia faktury do rozliczenia przelewem na rachunek bankowy Nr

....................................

Fakturowanie następować będzie każdorazowo po dokonaniu dostawy oleju opałowego.

10. Podwykonawcom zamierzamy powierzyć następującą część zamówienia:

....................................

 

/miejscowość i data/

/własnoręczny podpis Wykonawcy lub osoby uprawnionej/

 

* niepotrzebne skreślić

Zmieniony ( 21.11.2014. )
 
Wzór umowy
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
21.11.2014.

Załącznik nr 4

Wzór umowy

 

UMOWA

w sprawie zamówienia publicznego o wartości poniżej 30 000 euro nr ......

zawarta w dniu ... w ....................pomiędzy:

Specjalnym Ośrodkiem Szkolno- Wychowawczym w Jońcu, Joniec 50, 09- 131 Joniec reprezentowanym przez:

 1. Dyrektora- Jerzego Michalaka

zwanym w dalszej części umowy Zamawiającym

przy współudziale:

Powiatowej Jednostki Obsługi Placówek Oświatowych w Płońsku, ul. Sienkiewicza 8

reprezentowanej przez:

 1. Dyrektora- Marka Michalskiego
 2. Główną księgową- Danutę Rudowską- Malinowską

a

................................

................................

reprezentowanym przez:

zwanym w dalszej części umowy Wykonawcą (Dostawcą).

Umowa niniejsza zostaje zawarta w wyniku przeprowadzonego postępowania w trybie art. 4.8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z dnia 2013 roku poz. 907 ze zmianami).

§1.

Zamawiający powierza, a Wykonawca przyjmuje do wykonania:

Dostawa oleju opałowego dla Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Jońcu w roku 2015 w ilości nie przekraczającej 24 000,00 l.

§2.

Strony ustalają wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu umowy na kwotę:

.... zł brutto (słownie)

.........................

Kwota wynagrodzenia jest wartością maksymalną.

Faktyczna należność określana będzie każdorazowo po dostarczeniu oleju opałowego.

Dostarczanie oleju opałowego następować będzie do siedziby Zamawiającego, a terminy oraz ilości każdorazowej dostawy określane będą przez Zamawiającego z 3- dniowym wyprzedzeniem.

§3.

Termin wykonania zamówienia:

- rozpoczęcie: 02.01.2015 roku

- zakończenie: do wyczerpania 24 000.00 l lecz nie później niż do 31.12.2015 roku.

§4.

Zapłata za wykonanie przedmiotu umowy następować będzie w ciągu 14 dni od datyprzedłożenia przez Wykonawcę rachunku (faktury VAT) i po bezusterkowym odbiorze przedmiotu zamówienia stwierdzonym protokołem zdawczo- odbiorczym. Fakturowanie odbywać się będzie każdorazowo po dostawie oleju opałowego.

Odbiór przedmiotu umowy zostanie dokonany w dniu jego dostarczenia Zamawiającemu.

Zapłata nastąpi przelewem z konta Zamawiającego na konto Wykonawcy:

................................

§5.

Przedstawicielami ze strony Zamawiającego występującymi przy realizacji zamówienia będą:

 1. .............
 2. .............

§6.

Wykonawca zobowiązuje się do prawidłowego i terminowego wykonania przedmiotu umowy.

§7.

Wszelkie zmiany umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.

§8.

Strony postanawiają, że odszkodowania w formie kar umownych będą następujące:

1. Wykonawca zapłaci Zamawiającemu:

a) za zwłokę w wykonaniu przedmiotu umowy w wysokości 0,2% wartości umowy brutto za każdy dzień zwłoki w dostawie oleju opałowego.

b) za odstąpienie od realizacji umowy z przyczyn niezależnych od Zamawiającego w wysokości 10% wynagrodzenia umownego.

2. Zamawiający zapłaci Wykonawcy:

a) za zwłokę w zapłacie faktur w wysokości 0,2% za każdy dzień zwłoki.

b) za odstąpienie od realizacji umowy z przyczyn niezależnych od Wykonawcy 10% wynagrodzenia umownego.

3. Strony zastrzegają sobie prawo do odszkodowania uzupełniającego, przenoszącego wysokość kar umownych do wysokości poniesionej szkody lub straty.

4. Strony ustalają, że wysokość odszkodowania przekraczającego wysokość kary umownej określana będzie stosownie do art. 471 KC.

§9

W sprawach nie uregulowanych umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego oraz Ustawy Prawo zamówień publicznych.

§10

Postanowienia szczegółowe:

1. Załącznikami do umowy są:

- oferta Wykonawcy

2. Zmiana ceny w trakcie realizacji mowy wymaga zgody obu stron i cena może ulec zmianie jedynie w pzrypadku zmian cen przez producenta (wymagane potwierdzenie zmiany ceny na piśmie przez producenta), zmiany stawki podatku VAT lub akcyzowego procentowo o wysokość zmiany.

§11

Umowa niniejsza sporządzona została w trzech jednobrzmiących egzemplarzach, z czego jeden otrzymuje Wykonawca, a dwa Zamawiający.

 

WYKONAWCA                                                                                              ZAMAWIAJĄCY

 

Zmieniony ( 21.11.2014. )
 
IV Powiatowy Konkurs Piosenki
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
31.10.2014.

W czwartek 30 października odbył się w naszym ośrodku IV Powiatowy Konkurs Piosenki pod honorowym patronatem Starosty powiatu płońskiego. W konkursie wzięły udział grupy dzieci i młodzieży z Zespołu nr 3 w Płońsku, Caritas Diecezji Płockiej Warsztatu Terapii Zajęciowej w Płońsku oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Jońcu- organizatora konkursu. Swoje utwory muzyczne losowo prezentowali poszczególni wykonawcy trzech placówek. Jury konkursu w składzie pań: Agnieszka Sokołowska, Bożena Dalecka i Anna Karolak przyznały liczne wyróżnienia w postaci dyplomów, zaś trzy główne nagrody przypadły następującym wykonawcom:

I miejsce

Agata Czerniakowska z Zespołu Szkół nr 3 w Płońsku za piosenki: "Biegnij przed siebie" Anny Wyszkoni oraz "Przyjdzie taki dzien" Kasi Popowskiej

Opiekun: Bogdan Śmigrodzki

II miejsce

Edyta Drogosz z Caritas Diecezji Płockiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Płońsku za piosenki: "Słodycze" Golec u'Orkiestra oraz "Podróż do gwiazd" Masters

Opiekun: Elżbieta Ziółkowska

III miejsce

Dawid Kołupajło ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Jońcu za piosenki: "Jak, gdzie, dlaczego" i "Jenny" sł. Elżbieta Baczyńska, muz. Jarosław Piątkowski

Opiekun: Marzanna Przygódzka

Wyżej wymienieni wykonawcy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostę płońskiego Jana Mączewskiego.

Podczas wręczania nagród obecny był pan Starosta Jan Mączewski, Wicestarosta Andrzej Stolpa. Swoją obecnością zaszczycił nas także Marszałek województwa mazowieckiego pan Adam Struzik. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy krótkich wystąpień pana Starosty oraz  pana Marszałka. Były pamiątkowe zdjęcia i słodycze od pana Marszałka. Konkurs zakończyło wystąpienie Dyrektora ośrodka w Jońcu pana Jerzego Michalaka. Wszyscy zgromadzeni uczestnicy konkursu wysłuchali jeszcze raz piosenek w wykonaniu Agaty Czerniakowskiej. Atmosferę konkursu rozgrzewał cygański duet taneczny z ośrodka w Jońcu: Aneta Wnuk i Konrad Piekarzewski.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i zapraszamy do udziału za rok.

 

Opracowanie: Anna Kuźbicka

Zmieniony ( 31.10.2014. )
 
Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
20.10.2014.

W związku z Dniem Edukacji Narodowej Dyrektor Ośrodka przyznał następującym pracownikom nagrody Dyrektora:

Szkoła Podstawowa Specjalna

 1. Bielska Honorata-Lasek
 2. Cieplik Wiesław
 3. Salak Elżbieta
 4. Sadowska Anna
 5. Sokołowska Agnieszka

Publiczne Gimnazjum Specjalne

 1. Dalecka Bożena
 2. Kuźbicka Anna
 3. Tok Agnieszka
 4. Witulska Agnieszka

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy

 1. Cywińska Monika
 2. Konopka Ewa
 3. Szymańska Ewa

Pracownicy obsługi i administracji

 1. Jasiński Zbigniew
 2. Chylewski Zenon
 3. Wojciechowska Renata
 4. Ziemiecka Wanda

Nagrodę Starosty otrzymała

Baczul Renata

Delegacja nagrodzonych 16 października.

 
Dzień Edukacji Narodowej w Ośrodku
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
20.10.2014.
W dniu 14 października 2014 r. w Ośrodku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie ze szkolnego teatru przedstawili montaż słowno- muzyczny pt. "Lekcje muzyki". Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli wszystkim obecnym pracownikom Ośrodka przygotowane przez uczniów laurki. Następnie wystąpił Dyrektor Ośrodka- Jerzy Michalak. Na koniec słodki poczęstunek pzygotowały mamy z Rady Rodziców.
 
Otrzęsiny- pasowanie na ucznia/ wychowanka
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
13.10.2014.

W dniu 8 października 2014 r. na stołówce szkolnej odbyły się Otrzęsiny nowoprzybyłych wychowanków. Uroczystość rozpoczęła się od powitania wszystkich gości. Następnie poprosiliśmy nowych uczniów Ośrodka do zajęcia miejsc przygotowanych specjalnie dla nich.

Nowi wychowankowie to:

 1. Adam Łaszcz
 2. Jakub Macioszek
 3. Patrycja Sobczyńska
 4. Mateusz Podgórski
 5. Damian Jakubiak
 6. Krystian Rosiak
 7. Sylwester Pomianowski
 8. Konrad Pomianowski
 9. Ewelina Pomianowska
 10. Bartłomiej Pomianowski
 11. Monika Nowak

Nasze "kotki" musiały zmierzyć się z wieloma konkurencjami przygotowanymi specjalnie dla nich. Zabawę rozpoczęliśmy od malowania wąsów, następnie było picie mleka, malowanie karykatur, sprawdzanie wiedzy dotyczącej pracowników Ośrodka, jedzenie kisielu. Jednogłośnie wszyscy uczniowie złożyli przysięgę, po której zostali pasowani przez Pana Dyrektora na uczniów/ wychowanków naszego Ośrodka. Dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki. Na zakończenie imprezy zaprosiliśmy wszystkich do wspólnej zabawy (dyskoteki).

 

Opracowanie: Justyna Dalecka

 
Biegi Przełajowe- EKO-START Joniec 2014
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
06.10.2014.

W dniu 2 października Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Jońcu zorganizował biegi przełajowe nad rzeką Wkrą. W rywalizacji uczestniczyło 57 uczniów z placówek kształcenia specjalnego z Pułtuska, Płońska, Ciechanowa, Mławy, Żuromina i Jońca.

Wyniki:

Uczniowie z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym

Kategoria wiekowa 2002 i młodsi (600m)

Dziewczęta

 1. Izabela Siedlarek (Mława)
 2. Magdalena Wiśniewska (Ciechanów)

Chłopcy

 1. Kamil Wielechowski (Joniec)
 2. Piotr Kowalski (Joniec)
 3. Piotr Bieżuński (Joniec)

Uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim

Dziewczęta

Kategoria wiekowa 1999- 2001 (800m)

Dziewczęta

 1. Joanna Tonporowska (Ciechanów)
 2. Klaudia Rybacka (Płońsk)
 3. Aneta Zjadewicz (Mława)

Chłopcy

 1. Mateusz Radliński (Żuromin)
 2. Robert Wnuk (Joniec)
 3. Krzysztof Sobotka (Żuromin)

Kategoria wiekowa 1998 i starsi (1000m)

Dziewczęta

 1. Ewelina Klimek (Żuromin)
 2. Agnieszka Czarnecka (Płońsk)
 3. Anna Chuma (Pułtusk)

Chłopcy

 1. Sławomir Gorczyca (Żuromin)
 2. Piotr Kowalski (Joniec)
 3. Piotr Bieżuński (Joniec)

Uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim

Dziewczęta

Kategoria wiekowa 2002 i młodsze (800 m)

 1. Aleksandra Górecka (Płońsk)
 2. Sandra Kęszczyk (Pułtusk)
 3. Klaudia Andryszczyk (Joniec)

Kategoria wiekowa 1999- 2001 (1200m)

 1. Beata Tauch (Mława)

Kategoria wiekowa 1998 i starsze (1500m)

 1. Justyna Liberadzka (Joniec)
 2. Anna Czarnecka (Płońsk)

Chłopcy

Kategoria wiekowa 2002 i młodsi (1000m)

 1. Sebastian Kamiński (Joniec)
 2. Piotr Młudzikowski (Płońsk)
 3. Damian Olszewski (Płońsk)

Kategoria wiekowa 1999- 2001 (1500m)

 1. Marcin Ławicki (Żuromin)
 2. Adrian Kaniecki (Ciechanów)
 3. Piotr Klimkiewicz (Joniec)

Kategoria wiekowa 1998 i starsi (1200m)

 1. Przemysław Wrotny (Ciechanów)
 2. Przemysław Sitkiewicz (Joniec)
 3. Adrian Krajewski (Mława)

Wszystkim uczestnikom Biegów Przełajowych serdecznie gratulujemy!

 

Opracowanie: Monika Cywińska

Zmieniony ( 06.10.2014. )
 
Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
10.10.2014.

W dniu 30 września 2014 r. klasa I gimnazjum uczestniczyła w wycieczce do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Przekraczając progi sierpeckiego muzeum zobaczylismy budynki, wyposażenie wnętrza, ekspozycje obrazujące wydarzenia z życia mieszkańców wsi mazowieckiej. Biesiada plenerowa z pajdą chleba swojskiego ze smalcem to jedna z niespodzianek bardzo smacznych i miłych. Oko cieszył piękny, malowniczy krajobraz jakby oderwany od codziennych widoków. Jakby dawną wieś nie dotykał mijający czas. To piękne, że są miejsca przepełnione ciszą, spokojem, ciepłem, naturą. Miejsca, do których wraca się jeszce raz i jeszcze raz...

Opracowanie: A. Witulska

 
Muzeum Wsi Królewo
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
10.10.2014.

W dniu 9 września 2014 r. uczniowie klasy I gimnazjum pod opieką wychowawcy klasy p. A. Witulskiej oraz rodziców: p. Sadzyńskiej, p. Ziemkiewicz, p. Łabędy, p. Leszczyńskiej zwiedzili Muzeum Wsi Królewo- prywatną własność p. Lewandowskiego. Zasoby muzeum właściciel gromadził ok. 10 lat. Jego inwencja, zainteresowanie , miłość, przywiązanie i zachwyt całą gamą przedmiotów, przyrządów, maszyn, urządzeń, pojazdów i innych związanych z polską wsią uwidacznia się w każdym słowie wypowiadanym przez p. Lewandowskiego podczas omawiania , eksponowania pięknych, wartościowych i bardzo starych eksponatów. Pan Lewandowski zapoznał nas z całym zasobem swego muzeum, ze źródłem pochodzenia oraz własnym sentymentem do każdego przedmiotu. W miłej atmosferze przeżylismy piękną i bogatą lekcję historii naszego terenu. Następnie udaliśmy się na posesję p. Leszczyńskich (rodziców ucznia naszej klasy- Daniela) w Królewie, gdzie biesiadowaliśmy przy grillu, wesołej piosence, tańcu, wspólnej zabawie dzieci, rodziców, gospodarzy oraz p. Lewandowskiego. To były piękne chwile, które bardzo znacząco wpłynęły na lepsze poznanie dzieci, rodziców, wychowawcy, na zintegrowanie grupy oraz zacieśnienie więzi w zespole klasowym, uatrakcyjnienie zajęć edukacyjnych.

Opracowanie: Agnieszka Witulska

 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
27.09.2014.

22 września 2014 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, podczas których wychowankowie Ośrodka w tajnym głosowaniu dokonali wyboru nowego składu Samurządu Uczniowskiego. Przed przystąpieniem do głosowania opiekunowie SU przypomnieli zebranym wychowankom ich prawa i obowiązki wynikające ze Statutu, a następnie przystąpiono do głosowania. Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:

Skład Samorządu Uczniowskiego

Przewodniczący: Sitkiewicz Przemysław

Członkowie: Waliczek Daniel, Pomianowska Ewelina

I sekcja do spraw kultury i rozrywki:

Przewodniczący: Drożyńska Iwona

Członkowie: Waliczek Daniel, Klimkiewicz Piotr

II sekcja do spraw nauki i porządku:

Przewodniczący: Sitkiewicz Przemysław

Członkowie: Wiśniewska Martika, Kamiński Sebastian

III sekcja do spraw sportu i turystyki:

Przewodniczący: Rosiak Dawid

Członkowie: Kruszewski Mateusz, Pomianowski Bartłomiej

 

Wszystkim uczniom wybranym do Samorządu Uczniowskiego życzymy owocnej pracy.

Opracowanie: Elżbieta Salak- opiekun Samorządu Uczniowskiego w SOSzW w Jońcu

 

 

 

 

 
Akademia wrześniowa
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
22.09.2014.

Dnia 18 września 2014 r. w Ośrodku odbyła się uroczysta akademia z okazji 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej i 70 rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego i historii przygotowali montaż słowno- muzyczny "75 lat od września 1939, 70 lat od sierpnia 1944". Uczestnicy akademii z uwagą wysłuchali tekstów historycznych czytanych przez nauczycieli oraz wierszy recytowanych przez uczniów. Pod koniec uroczystości wszyscy minutą ciszy uczcili pamięć ofiar wojny.

 

Opracowanie: Bożena Dalecka

 
Nowy numer fax ośrodka
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
12.08.2014.
Informujemy, iż zmienił się numer fax ośrodka. Aktualny numer: 23 661 64 13
 
Wycieczka klas ponadgimnazjalnych
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
11.06.2014.

W dniu 11 czerwca 2014 r. uczniowie klas ponadgimnazjalnych pod opieką nauczycielek p. Iwony Leszczyńskiej i p. Moniki Cywińskiej w ramach przedmiotu -przysposobienie do pracy - udali się na wycieczkę do zakładu NORCO w Sokołówku k.Ciechanowa. Dzięki uprzejmości kadry kierowniczej i pracowników firmy  zwiedzili halę produkcyjną oraz  prześledzili proces powstawania mebli, stanowiących wyposażenie sklepów. Następnie udali się do Opinogóry, gdzie zwiedzili Muzeum Romantyzmu oraz inne obiekty znajdujące się w tym kompleksie muzealnym.

Opracowanie: Iwona Leszczyńska

 
I Integracyjny Dzień Sportu
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
07.06.2014.

W dniu 4 czerwca 2014 r. na boisku szkolnym ośrodka odbył sie I Integracyjny Dzień Sportu pod hasłem "Trzymaj Formę". Imprezę przygotowano dla uczniów dwóch klas podstawowych naszego ośrodka i pierwszej klasy podstawowej Zespołu Szkół w Jońcu.

Celami spotkania była promocja zdrowego stylu życia, propagowanie wśród uczniów aktywności ruchowej oraz wychowania do rekreacji. Zabawy rekreacyne na boisku trwały od godz.8.30 do 11.00. Konkurencje sportowe rozpoczęła zabawa integrująca grupę (poznawanie swoich imion). Następnie odbyły się konkurencje sportowe.

 1. Zabawa kopna z piłkami do mini bramek
 2. Wyścigi na rowerach z torem przeszkód
 3. zabawy integrujące ze śpiewem "Gąski, gąski do domu"
 4. zabawy orientacyjno- porządkowe "Berek kucany"

W przerwie śniadaniowej uczniowie spożywali ciasta, soki owocowo- warzywne, galaretki z owocami przygotowane wspólnie przez naszych wychowanków oraz rodziców dzieci z klasy I szkoły masowej.

Ciasteczka owsiane przygotowali i serwowali uczniowie klasy ponadgimnazjalnej.

Na koniec imprezy wszyscy uczestnicy  otrzymali słodycze oraz złożyli podpisy na

plakacie z logo ośrodka.

Uczniowie klas starszych w grupach wzięli udział w grze terenowej "Podchody", a także odbyli pieszą wycieczkę doskonaląc chodzenie z kijkami "nordic walking"

 

W trakcie trwania spotkania uczniowie ośrodka otrzymywali punkty za udział i zwycięstwo w konkurencjach. Za zebrane punkty uczniowie otrzymają nagrody na koniec roku szkolnego.

Opracowanie: Beata Tchórznicka

Zmieniony ( 07.06.2014. )
 
Dzień Dziecka
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
07.06.2014.

W dniu 2 czerwca 2014 r. dzieci z naszego ośrodka uczestniczyły w obchodach Powiatowego Dnia Dziecka w gospodarstwie agroturystycznym "Sielanka Raciąż". Impreza integracyjna miała na celu:

 • aktywny udział w imprezie plenerowej
 • integrację z innymi dziećmi

Dzieci strzelały z łuku, wiatrówki, jeździły na koniu, odbywały przejażdżki bryczką, miały zajęcia manualne z garncarstwa.

Podczas imprezy dzieci uczyły się kultury zachowania w miejscach publicznych, prowadzenia rozmów, zawierania nowych znajomości, estetycznego i kulturalnego spożywania posiłków.

Imprezę zakończyła dyskoteka.

 

Opracowanie: Marzanna Przygódzka

 
Profilaktyka chorób kobiecych
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
01.06.2014.

W dniu 29 maja 2014 r. odbyło się spotkanie z dziewczętami w celu przypomnienia wiedzy  i przeprowadzenia praktycznych działań związanych z profilaktyką raka piersi i szyjki macicy. Spotkanie składało sie z  dwóch części: w pierwszej uczennice obejrzały dwie prezentacje dotyczące zagadnień chorób kobiecych (poprowadziła je p. Anna Kuźbicka), w drugiej, praktycznej części dziewczęta przeszły szkolenie w zakresie samobadania piersi oraz korzystając z fantomu lokalizowały guzki i inne zmiany skórne w obrębie piersi i węzłów chłonnych (pokaz prowadziła p. Honorata Bielska-Lasek).

 

Opracowanie: Anna Kuźbicka

 
Festiwal Piosenki "Śpiewaj razem z nami"
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
03.06.2014.

W dniu 28 maja 2014 r. wybrani uczestnicy koła teatralno- muzycznego "Teatr na miarę dziecka" uczestniczyli w I Festiwalu piosenki "Śpiewaj razem z nami". Organizatorem festiwalu był Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. J. Korczaka w Mławie.

Celem festiwalu było:

 • Pokazanie możliwości wokalnych dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie
 • Promowanie młodych talentów
 • Popularyzacja śpiewania
 • Propagowanie kultury muzycznej
 • Wymiana doświadczeń muzycznych wśród dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów
 • Integracyjne spotkanie wychowanków placówek kształcących młodzież niepełnosprawną intelektualnie

Zadaniem uczestników było przygotować i zaśpiewać piosenkę z dowolnym akompaniamentem. 

W kategorii Szkoła Podstawowa nasz uczestnik Dawid Kołupajło zajął II miejsce.

W kategorii Gimnazjum nasza uczestniczka Paulina Sadzyńska zajęła I miejsce.

Dawid i Paulina otrzymali dyplomy oraz drobne upominki rzeczowe.

Gratulacje!

 
Spotkanie z przedstawicielem SANEPID-u
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
02.06.2014.

W dniu 28 maja 2014 r. w ośrodku odbyło się spotkanie z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Płońsku- panią Anną Ozimkiewicz. Organizatorem spotkania był pedagog szkolny (zadanie z zakresu programu profilaktyki i programu wychowawczego). Spotkanie było zorganizowane w dwóch grupach- dla dzieci i młodzieży starszej i dorosłej oraz dla dzieci z klas I-III szkoły podstwowej.

Grupa I- temat "31 maja Światowy dzień bez papierosa"

Grupa II- Program edukacyjny "Czyste powietrze wokół nas"

Spotkaniu towarzyszyła idea utrwalenia treści dotyczących szkodliwości nałogu tytoniowego, które były podejmowane w programach antynikotynowych w placówce. Przedstawiono prezentacje multimedialne oraz część warsztatową z wykorzystaniem (dla dzieci starszych lalek, zaś dla młodszych doświadczeń z wykorzystaniem zmysłu wzroku i zapachu.

 

Opracowanie: Honorata Bielska- Lasek

Zmieniony ( 02.06.2014. )
 
Dzień sałatkowy- podsumowanie programu "Trzymaj formę"
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
01.06.2014.

W dniu 28 maja 2014 r. w Ośrodku odbył się Dzień sałatkowy, będący zwieńczeniem wszystkich działań prozdrowotnych w bieżącym roku szkolnym w ramach programu "Trzymaj formę". Jak co roku uczniowie klas ponadgimnazjalnych przygotowali wraz z opiekunami pyszne sałatki warzywne i owocowe oraz zdrowe napoje. Dodatkowo na stole pojawiły sie potrawy z kuchni wegańskiej i wegetariańskiej. Zadbano o estetyczny wygląd stołu i prezentację potraw. Uczeń III klasy gimnazjalnej przedstawił prezentację na temat składników pokarmowych w żywieniu. W spotkaniu uczestniczył gość specjalny - pani Anna Ozimkiewicz- pracownik Sanepid-u, powiatowy koordynator programu "Trzymaj formę".

Opracowanie: Anna Kuźbicka

 
Wycieczka do Warszawy
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
01.06.2014.

Dnia 27 maja 2014 r. wychowankowie Ośrodka uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie wybranych miejsc Stolicy. Po drodze do Warszawy odwiedzono lotnisko w Modlinie. Obserwowano przyloty i odloty samolotów pasażerskich. Pierwszym punktem wycieczki w Warszawie był Stadion Narodowy, który wywarł ogromne wrażenie na zwiedzających. Kolejnym punktem wycieczki było Zoo, a następnie Manufaktura cukierków- pokaz ręcznego wykonywanie cukierków zgodnie z metodą z XVII wieku. Po pokazie odbył się konkurs wiedzy dotyczący produkcji tych łakoci. Wszyscy otrzymali lizaki i cukierki. Uczestnicy wycieczki zjedli posiłek w restauracji Mc Donalds. Około godziny 18:00 wszyscy wrócili do Jońca. Wycieczka była bardzo interesująca.W wycieczce uczestniczyło 39 wychowanków wraz z 10 opiekunami.

Organizatorem i kierownikiem wycieczki była pani Agnieszka Tok

 

Opracowanie: Anna Guzanowska

 
Dzień Matki
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
03.06.2014.
W dniu 23 maja 2014 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Matki. Jak co roku dzieci z koła teatralno- muzycznego "Teatr na miarę dziecka" zadbały o oprawę artystyczną. Zaprezentowały wiele wierszy i piosenek, udekorowały szkolną świetlicę własnoręcznie namalowanymi portretami. Mamy chętnie fotografowały się ze swoimi dziećmi i uczestniczyły w zajęciach otwartych zaproponowanych przez nauczycieli. Wszystkie mamy zostały obdarowane słodkimi pierniczkami w kształcie serduszek wykonanymi przez klasę. W imieniu dyrektora i całej Rady Pedagogicznej serdeczne podziękowania za wspieranie wielu uroczystości szkolnych otrzymały mamy: p. Katarzyna Sadzyńska, p. Lilianna Olkuska, p. katarzyna Stelmach, p. Anna Piekarzewska, p. Anna Łabęda.
 
XV Mławska Olimpiada Lekkoatletyczna
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
07.06.2014.

Dnia 21 maja 2014 r. odbyły się zawody lekkoatletyczna w Mławie z udziałem naszych uczniów.

Wyniki:

Damian Waliczek- II miejsce w biegu na 200m.

Przemysław Sitkiewicz- IV miejsce w biegu na 400 m.

Sztafeta w składzie:

 1. Mateusz Kruszewski
 2. Bartłomiej Pomianowski
 3. Dawid Rosiak
 4. Przemysław Sitkiewicz
 5. Anna Czarnecka
 6. Piotr Klimkiewicz

zajęła IV miejsce.

Dodatkowo uczniowie brali udział:

 • w biegu na 100 m - Anna Czarnecka i Piotr Klimkiewicz
 • w skoku w dal- Anna Czarnecka i Mateusz Kruszewski

Uczestnikom Zawodów gratulujemy!

 

Opracowanie: Beata Tchórznicka

 
X Międzypowiatowy Turniej Warcabowy o Puchar Starosty Makowskiego
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
25.05.2014.

W dniu 15 maja wychowankowie naszej placówki uczestniczyli w X Międzypowiatowym Turnieju Warcabowym o Puchar Starosty Makowskiego. W rywalizacji wzięły udział dwie trzyosobowe drużyny naszej szkoły:

Joniec I w składzie:

 1. Łukasz Kruszewski
 2. Mateusz Kruszewski
 3. Marcin Szymborski

Drużyna zajęła VI miejsce.

 

Joniec II w składzie:

 1. Piotr Kowalski
 2. Piotr Klimkiewicz
 3. Damian Jakubiak

Drużyna zajęła VIII miejsce.

Rezerwową uczestniczką była Anna Czarnecka. Szczególne wyróżnienie od organizatorów dla najmłodszego zawodnika otrzymał nasz wychowanek Damian Jakubiak.

 

Opracowanie: Szymon Więcław

Zmieniony ( 25.05.2014. )
 
XI Międzynarodowe Biegi Przełajowe w Pułtusku
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
14.05.2014.

W dniu 8 maja 2014 r. uczniowie z naszej placówki uczestniczyli w XI Międzynarodowych Biegach Przełajowych im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku.

Wśród zawodników byli:

 1. Robert Wnuk
 2. Iwona Drożyńska
 3. Krystian Rosiak
 4. Damian Olszewski
 5. Adam Łaszcz
 6. Kamil Wielechowski

Robert Wnuk w biegu na 500 m zdobył I miejsce, Iwona Drożyńska w biegu na 700 m zajęła również I miejsce.

Gratulujemy!

 

Opracowanie: Bogdan Starczewski

 
Turniej Tenisa Stołowego Szkół Specjalnych w Płońsku
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
14.05.2014.

W dniu 7 maja 2014 r. w Płońsku odbył się Turniej Tenisa Stołowego Szkół Specjalnych.

W zawodach uczestniczyli:

 1. Marcin Szymborski
 2. Kamil Piasecki
 3. Piotr Kowalski
 4. Anna Czarnecka

Anna Czarnecka zajęła II miejsce w kategorii wiekowej dziewcząt do lat 16.

Gratulacje!

Opracowanie: Bogdan Starczewski

Zmieniony ( 14.05.2014. )
 
Turnus rehabilitacyjny w Jarosławcu
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
13.05.2014.

Od 24 kwietnia do 7 maja br. jedenastu wychowanków z Ośrodka przebywało na turnusie rehabilitacyjnym w Ośrodku Wczasowo- kolonijnym "Rafa" w Jarosławcu. Dzieci korzystały z zabiegów rehabilitacyjnych zgodnie z zaleceniami lekarza.

Ponadto do dyspozycji miały basen z podrzewaną wodą, saunę, jakuzzi, wannę z hydromasażem, plac zabaw, boisko i różne atrakcje: codzienne wieczorki taneczne, dyskoteki i grillowanie w restauracji "Witta". Ośrodek "Rafa" zaoferował bardzo smaczne posiłki (stół szwedzki).

Organizatorzy turnusu: Czesław Gąsecki, Agnieszka Dąbrowska i Katarzyna Szuper z pieniędzy od sponsorów dodatkowo zorganizowali wycieczki. W Ustce uczestnicy turnusu zwiedzili port i "Muzeum chleba". W Dolinie Charlotty oglądali eliminacje do Mistrzostw Świata Strongman, a w Darłówku płynęli statkiem. W Jarosławcu dużo czasu poświęcono na spacery po plaży i gry na automatach. Było też słodkoMrugnięcie. Dzieci miały fundowane lody, gofry i inne słodycze.

 

Opracowanie: Czesław Gąsecki- kierownik grupy

Zmieniony ( 13.05.2014. )
 
XII Międzyośrodkowy Turniej Gier Stolikowych
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
10.04.2014.

W dniu 10 kwietnia 2014 r. w naszym Ośrodku odbył się XII Międzyośrodkowy Turniej Gier Stolikowych. Turniej ten miał na celu integrację młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, popularyzację gier stolikowych i rozwijanie myślenia taktycznego. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali ze sobą w trzech rodzajach gier stolikowych: warcaby, wybijanka, wilk i psy. Do rozgrywek stanęły drużyny ze szkół specjalnych w Pułtusku, Ciechanowie, Makowie Mazowieckim, Ostrołęce, Płońsku i Jońcu.

Wyniki poszczegółnych rozgrywek

Kategoria dziewcząt

Warcaby

 1. Liberadzka Justyna  SOSW Joniec
 2. Czarnecka Anna  SOSW Joniec
 3. Gleba Ewa  SOSW Pułtusk

Wybijanka

 1. Czarnecka Anna  SOSW Joniec
 2. Liberadzka Justyna  SOSW Joniec
 3. Kraska Weronika  SOSW Ostrołęka

Wilk i psy

 1. Liberadzka Justyna  SOSW Joniec
 2. Gleba Ewa  SOSW SOSW Pułtusk
 3. Czarnecka Anna  SOSW Joniec

Kategoria chłopców

Warcaby

 1. Druchniak Kamil  SOSW Maków Mazowiecki
 2. Kruszewski Łukasz  SOSW Joniec
 3. Ruszkiewicz Paweł  SOSW Maków Mazowiecki

Wybijanka

 1. Włodarski Robert  ZSS Płońsk
 2. Kruszewski Łukasz SOSW Joniec
 3. Morawski Jakub  SOSW Maków Mazowiecki

Wilk i psy

 1. Drejka Robert  SOSW Maków Mazowiecki
 2. Szymborski Marcin  SOSW Joniec
 3. Kruszewski Mateusz SOSW Joniec

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

 
Szkolna Akademia Zdrowia- Choroby wektorowe
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
10.04.2014.

W dniu 9 kwietnia 2014 r. odbyło się  w Ośrodku spotkanie poświęcone chorobom wektorowym. Choroby przenoszone przez komary, kleszcze, muchówki i inne stawonogi to temat wiodący Światowej Organizacji Zdrowia w bieżącym roku. Zwraca się uwagę, iż na całym świecie rośnie zachorowalność na te choroby, do tej pory kojarzone z klimatem tropikalnym. Uczniowie uczestniczący w spotkaniu obejrzeli prezentacje przybliżające ww choroby. Spotkanie było okazją do przypomnienia zagadnień geograficznych, toteż na stołówce szkolnej, gdzie odbywało się spotkanie pojawiły się globusy i mapa świata. Uczniowie wykonywali zadanie geograficzne związane z zaznaczaniem stref klimatycznych. Spotkanie prowadziły panie: Anna Kuźbicka, Beata Tchórznicka i Katarzyna Szuper. Wszyscy uczniowie otrzymali ulotki o chorobach wektorowych opracowane przez p. Honorate Bielską- Lasek.

Opracowanie: Anna Kuźbicka

 
IX Integracyjny Dzień Teatru
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
31.03.2014.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru dnia 26 marca 2014 r. w naszym Ośrodku odbył się IX Integracyjny Dzień Teatru. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Domu Dziecka w Płońsku, Zespołu Szkół w Jońcu oraz z SOSW w Jońcu. Każdy zespół zaprezentował występ artystyczny na wybrany temat. Przewodnia myśl to dobro i zło w różnorodnej interpretacji. Od dziewięciu lat zabawa w teatr ma na celu utrwalanie zasad przebywania w teatrze oraz integrację międzyszkolną. Na zakończenie za udział w IX Integracyjnym Dniu Teatru każdy zespół otrzymał dyplom i symboliczną nagrodę rzeczową.

Opracowanie: Marzanna Przygódzka

 
Wycieczka do Centrum Naukowego Kopernik
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
16.03.2014.

W dniu 6 marca 2014 r. uczniowie z klasy III gimnazjum odwiedzili Centrum Naukowe Kopernik w Warszawie. Uczniowie mieli doskonałą okazję poznania zjawisk otaczającego nas świata, przeprowadzić ciekawe doświadczenia. Uczniowie oglądali spektakl "Tajemnice pustej szafy czyli duch z czwartego wymiaru", wystawy czasowe "Człowiek i środowisko", "Świat w ruchu", "Wszechświat i cząstki", "Park Odkrywców". Na koniec wycieczki przewidziano posiłek w KFC.

Opiekunami wycieczki były panie: Anna Guzanowska i Agnieszka Dąbrowska

 
Wycieczka do Happy Park
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
16.03.2014.

W dniu 25 lutego 2014 r. grupa dzieci objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju uczestniczyła w wycieczce do Happy Park w Stróżewku koło Płocka. Dzień upłynął naszym sześciolatkom w radosnej i bardzo aktywnej atmosferze. Na koniec wycieczki dzieci zjadły posiłek w KFC w Płońsku.

Opiekunkami dzieci były panie: Ewa Konopka, Anna Kuźbicka i Anna Guzanowska.

 

Opracowanie: Anna Kuźbicka

Zmieniony ( 16.03.2014. )
 
Spotkanie Walentynkowe
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
16.02.2014.

W dniu 13 lutego 2014 r. Samorząd Uczniowski jak co roku zorganizował Spotkanie Walentynkowe. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali kartki walentynkowe. Podczas tegorocznych Walentynek rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą walentynkę. Wśród nagrodzonych są: Konrad Piekarzewski, Milena Rajczak, Kamil Dymowski, Anna Derdaś, Ewelina Pomianowska, Paweł Rosiak. Nagrodzeni uczniowie otrzymali maskotki, ramki do zdjęć oraz książki. Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich uczniów upominki w postaci "pamiętnika walentynkowego" oraz słodki poczęstunek.

 

Opracowanie: Elżbieta Salak

Zmieniony ( 16.02.2014. )
 
Program "Trzymaj formę" Naturalna apteka
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
27.01.2014.

W dniu 22 stycznia 2014 r. na stołówce szkolnej odbyło się spotkanie Szkolnej Akademii Zdrowia w ramach programu "Trzymaj formę" pod nazwą "Naturalna apteka". Uczniowie obejrzeli prezentację, w której przedstawiono naturalne produkty wzmacniające odporność organizmu w okresie zimowym. Na stolikach przygotowano naturalną aptekę- żywność polecaną do spożycia o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwwirusowym, przeciwzapalnym, rozgrzewającym, wzmacniającym organizm w okresie nasilonych przeziębień. Wśród zromadzonych produktów znalazł się syrop z kwiatów mniszka lekarskiego i czanego bzu. Uczniowie poznawali wygląd, zapach i smak mniej znanych przypraw, orzechów, jagód i owoców. Przedstawiciele poszczególnych grup sami przygotowali syrop z cebuli i miodu. Chętni wychowankowie rozwiązywali krzyżówki i rebusy o tematyce zdrowia, malowali ilustracje warzyw i owoców. Spotkanie zakończyła degustacja smażonej cebuli przygotowanej przez uczniów klas ponadgimnazjalnych, herbat z cytryną, miętą, imbirem, kompotów oraz owoców cytrusowych.

Spotkanie przygotowały i prowadziły panie: Anna Kuźbicka, Iwona Leszczyńska, Bożena Dalecka, Anna Karolak, Maria Bauman

 

Opracowanie: Anna Kuźbicka- szkolny koordynator programu "Trzymaj formę"

Zmieniony ( 27.01.2014. )
 
Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
13.12.2013.

ZP-ZOC-1/13

Joniec, dnia 13.12.2013 r.

 

dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zapytania o cenę na "Dostawę oleju opałowego roku 2014 dla Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Jońcu", zaproszenie do złożenia ofert z dnia 28. 11. 2013 r.

 

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

(zamieszczona na stronie internetowej Zamawiającego)

 

Na podstawie art.92 ust.2 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 t.j. ze zmian.) Zamawiający- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy; Joniec 50, 09-131 Joniec informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty złożonej przez Wykonawcę:

GERPOL SP. z o. o.

Warszawa, ul. Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa

Cena Oferty: 87 674,40 zł.

Na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia tj. najniższa cena oferta Wykonawcy otrzymała największą ilość punktów tj. 100,00 pkt. Poniżej przedstawiono punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium i łączną punktację.

 Nr oferty

Wykonawca 

Cena oferty /zł/ 

 Punktacja w kryterium cena /pkt/

Łączna punktacja /pkt/ 

 1

 "AGA" Sp. z o.o.

Ilinko, 09-100 Płońsk  Fax:236625126

 91 512,00

 95,81

 95,81

 2

 PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO- USŁUGOWE "PAL-BUD" Marian Serwach,

Ilinko, 09-100 Płońsk  Fax:236628429

 89 150,40

 98,34

 98,34

 3

"M.J. OIL" Sp. z o. o.

Bronisze, ul. Świerkowa 4

05-850 Ożarów Maz. Fax:236625126

 94 464,00

 92,81

 92,81

 4

GERPOL SP. z o.o.

Warszawa, ul. Al. Jerozolimskie 96,

00-807 Warszawa  Fax:2369121

 87 674,40 

 100,00

 100,00

ZAMAWIAJĄCY

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Jońcu

Jerzy Michalak

Zmieniony ( 13.12.2013. )
 
Święto Niepodległości
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
17.11.2013.

W dniu 7 listopada 2013 r. z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości w placówce odbyła się uroczysta akademia. Wszyscy zebrani wysłuchali montażu słowno- muzycznego "Polsko nie jesteś ty już niewolnicą" w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Odśpiewano hymn państwowy, a na koniec głos zabrał dyrektor Ośrodka.

Opracowanie: B. Dalecka

 
Otrzęsiny
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
21.11.2013.

W dniu 29 października 2013 r. na stołówce szkolnej odbyła się impreza integracyjna zwana Otrzęsinami. Udział w niej wzięli wychowankowie Ośrodka i ich rodzice oraz wychowawcy. Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem nowych uczniów w tradycyjny już sposób poprzez takie konkurencje jak: malowanie twarzy (wąsy), picie mleka, pokonywanie przeszkód, malowanie portretu kota, śpiewanie piosenki "Wlazł kotek na płotek". Na koniec nowi uczniowie złożyli przysięgę oraz zostali pasowani na uczniów naszego Ośrodka przez pana dyrektora. Na zakończenie uroczystości odbyła się dyskoteka.

Organizatorzy: p. R. Dąbkowski, p. J. Dalecka, p. I. Makowska, p. I. Krakowiak, p. K. Szuper, p. E. Szymańska

Opracowanie: Justyna Dalecka

 
Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
21.10.2013.

W związku z Dniem Edukacji Narodowej następujące osoby otrzymały Nagrody Dyrektora:

Kadra pedagogiczna

 • Cieplik Wiesław
 • Baczul Renata
 • Bielsk-Lasek Honorata
 • Cywińska Monika
 • Dalecka Bożena
 • Dąbrowska Agnieszka
 • Guzanowska Anna
 • Kuźbicka Anna
 • Przygódzka Marzanna
 • Tok Agnieszka
 • Więcław Szymon

Nagrodę Starosty otrzymał Gąsecki Czesław

Pracownicy administracji i obsługi

 • Dąbrowska Hanna
 • Krakowiak Urszula
 • Wróblewska Ewa

Delegacja nagrodzonych nauczycieli wzięła udział w uroczystości Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej w Płońsku, która odbyła się w dniu 14 października.

Zmieniony ( 21.10.2013. )
 
Dzień Edukacji Narodowej w Ośrodku
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
21.10.2013.
W dniu 11 października 2013 r. w Ośrodku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie ze szkolnego teatru przedstawili montaż słowno- muzyczny pt. "W czarodziejskim ogrodzie". Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli wszystkim obecnym pracownikom Ośrodka przygotowane przez uczniów laurki. Następnie wystąpił Dyrekktor Ośrodka- pan Jerzy Michalak. Na koniec słodki poczęstunek pzygotowały mamy uczniów:p. Piekarzewska A., p. Sadzyńska K., p. Łabęda A., p. Olkuska L., p. Leszczyńska B.
 
XXX Biegi Przełajowe EKO-START_Joniec
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
07.10.2013.

W dniu 2 października 2013 r. odbyła się impreza plenerowa zorganizowana przez Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Jońcu, XXX Biegi Przełąjowe, w których uczestniczyło 67 zawodników , uczniów placówek kształcenia specjalnego z Płońska, Ciechanowa, Mławy, Żuromina, Pułtuska, Ostrołęki i Jońca.

Wyniki biegów w poszczególnych kategoriach biegowych:

Uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym

Rocznik 2001 i młodsi

Chłopcy- bieg na dystansie 600 m

 1. Krzysztof Sobotka   Żuromin
 2. Kamil Pietrzak   Ostrołęka
 3. Paweł Karpiński   Mława

Rocznik 1998-2000

Dziewczęta- bieg na dystansie 800 m

 1. Klaudia Rybacka   Płońsk
 2. Anna Stępniak   Żuromin
 3. Anna Majewska   Ostrołęka

Chłopcy- bieg na dystansie 800 m

 1. Marcin Benecki   Mława
 2. Mateusz Radliński   Żuromin
 3. Robert Wnuk Joniec

Rocznik 1997 i starsi

Dziewczęta- bieg na dystansie 1000 m

 1. Natalia Sitkiewicz   Pułtusk
 2. Paulina Rolka   Ostrołęka
 3. Monika Przybysz   Pułtusk

Chłopcy- bieg na dystansie 1000 m

 1. Piotr Bieżuński   Joniec
 2. Paweł Mazurkiewicz   Pułtusk
 3. Sławomir Gorczyca   Żuromin

Uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim


Rocznik 2001 i młodsi

Dziewczęta- bieg na dystansie 800 m

 1. Natalia Stryjewska  Mława
 2. Klaudia Andryszczyk   Joniec
 3. Ewelina Dymowska   Joniec 

Chłopcy- bieg na dystansie 1000 m

 1. Marcin Dryja   Joniec
 2. Patryk Trojanowski   Joniec
 3. Piotr Klimkiewicz   Joniec

Rocznik 1998- 2000

Dziewczęta- bieg na dystansie 1200 m

 1. Iwona Drożyńska   Joniec
 2. Karolina Żmuda   Mława
 3. Anna Czarnecka   Joniec

Chłopcy- bieg na dystansie 1500 m

 1. Marcin Ławicki   Żuromin
 2. Przemysław Sitkiewicz   Joniec
 3. Adrian Gierasimow   Mława

Rocznik 1997 i starsi

Dziewczęta- bieg na dystansie 1500 m

 1. Agnieszka Czarnecka   Płońsk
 2. Monika Młudzikowska   Płońsk
 3. Katarzyna Włodarczyk   Mława

Chłopcy- bieg na dystansie 2000 m

 1. Łukasz Młudzikowski   Płońsk
 2. Marcin Chmielewski Ciechanów
 3. Adrian Krajewski   Mława

Opracowanie:Renata Baczul

 

 
Zmieniony ( 07.10.2013. )
 
Dzień pieczonego ziemniaka Pożegnanie lata
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
21.11.2013.

W dniu 26 września 2013 r. odbyła się plenerowa impreza ośrodkowa "Dzień pieczonego ziemniaka" połączona z "Pożegnaniem lata". Impreza rozpoczęła się od przeczytania bajki o ziemniaku, a następnie wychowankowie, a także wychowawcy wzięli udział w licznych konkurencjach takich jak: szukanie ziemniaka w piasku,rzut ziemniakiem do celu, najdłuższa obierka, bieg z ziemniakiem na łyżce, bieg w workach, przeciąganie liny. Spotkanie nad Wkrą zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków.

Organizatorami imprezy byli: p. R. Dąbkowski, p. J. Dalecka, p. I. Krakowiak, p. E. Szymańska, p. Sz. Więcław, p. E. Figurska

Opracowanie: Justyna Dalecka