O nas arrow Aktualności
Aktualności
XII Międzyośrodkowy Turniej Gier Stolikowych
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
10.04.2014.

W dniu 10 kwietnia 2014 r. w naszym Ośrodku odbył się XII Międzyośrodkowy Turniej Gier Stolikowych. Turniej ten miał na celu integrację młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, popularyzację gier stolikowych i rozwijanie myślenia taktycznego. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali ze sobą w trzech rodzajach gier stolikowych: warcaby, wybijanka, wilk i psy. Do rozgrywek stanęły drużyny ze szkół specjalnych w Pułtusku, Ciechanowie, Makowie Mazowieckim, Ostrołęce, Płońsku i Jońcu.

Wyniki poszczegółnych rozgrywek

Kategoria dziewcząt

Warcaby

 1. Liberadzka Justyna  SOSW Joniec
 2. Czarnecka Anna  SOSW Joniec
 3. Gleba Ewa  SOSW Pułtusk

Wybijanka

 1. Czarnecka Anna  SOSW Joniec
 2. Liberadzka Justyna  SOSW Joniec
 3. Kraska Weronika  SOSW Ostrołęka

Wilk i psy

 1. Liberadzka Justyna  SOSW Joniec
 2. Gleba Ewa  SOSW SOSW Pułtusk
 3. Czarnecka Anna  SOSW Joniec

Kategoria chłopców

Warcaby

 1. Druchniak Kamil  SOSW Maków Mazowiecki
 2. Kruszewski Łukasz  SOSW Joniec
 3. Ruszkiewicz Paweł  SOSW Maków Mazowiecki

Wybijanka

 1. Włodarski Robert  ZSS Płońsk
 2. Kruszewski Łukasz SOSW Joniec
 3. Morawski Jakub  SOSW Maków Mazowiecki

Wilk i psy

 1. Drejka Robert  SOSW Maków Mazowiecki
 2. Szymborski Marcin  SOSW Joniec
 3. Kruszewski Mateusz SOSW Joniec

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

 
Szkolna Akademia Zdrowia- Choroby wektorowe
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
10.04.2014.

W dniu 9 kwietnia 2014 r. odbyło się  w Ośrodku spotkanie poświęcone chorobom wektorowym. Choroby przenoszone przez komary, kleszcze, muchówki i inne stawonogi to temat wiodący Światowej Organizacji Zdrowia w bieżącym roku. Zwraca się uwagę, iż na całym świecie rośnie zachorowalność na te choroby, do tej pory kojarzone z klimatem tropikalnym. Uczniowie uczestniczący w spotkaniu obejrzeli prezentacje przybliżające ww choroby. Spotkanie było okazją do przypomnienia zagadnień geograficznych, toteż na stołówce szkolnej, gdzie odbywało się spotkanie pojawiły się globusy i mapa świata. Uczniowie wykonywali zadanie geograficzne związane z zaznaczaniem stref klimatycznych. Spotkanie prowadziły panie: Anna Kuźbicka, Beata Tchórznicka i Katarzyna Szuper. Wszyscy uczniowie otrzymali ulotki o chorobach wektorowych opracowane przez p. Honorate Bielską- Lasek.

Opracowanie: Anna Kuźbicka

 
IX Integracyjny Dzień Teatru
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
31.03.2014.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru dnia 26 marca 2014 r. w naszym Ośrodku odbył się IX Integracyjny Dzień Teatru. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Domu Dziecka w Płońsku, Zespołu Szkół w Jońcu oraz z SOSW w Jońcu. Każdy zespół zaprezentował występ artystyczny na wybrany temat. Przewodnia myśl to dobro i zło w różnorodnej interpretacji. Od dziewięciu lat zabawa w teatr ma na celu utrwalanie zasad przebywania w teatrze oraz integrację międzyszkolną. Na zakończenie za udział w IX Integracyjnym Dniu Teatru każdy zespół otrzymał dyplom i symboliczną nagrodę rzeczową.

Opracowanie: Marzanna Przygódzka

 
Wycieczka do Centrum Naukowego Kopernik
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
16.03.2014.

W dniu 6 marca 2014 r. uczniowie z klasy III gimnazjum odwiedzili Centrum Naukowe Kopernik w Warszawie. Uczniowie mieli doskonałą okazję poznania zjawisk otaczającego nas świata, przeprowadzić ciekawe doświadczenia. Uczniowie oglądali spektakl "Tajemnice pustej szafy czyli duch z czwartego wymiaru", wystawy czasowe "Człowiek i środowisko", "Świat w ruchu", "Wszechświat i cząstki", "Park Odkrywców". Na koniec wycieczki przewidziano posiłek w KFC.

Opiekunami wycieczki były panie: Anna Guzanowska i Agnieszka Dąbrowska

 
Wycieczka do Happy Park
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
16.03.2014.

W dniu 25 lutego 2014 r. grupa dzieci objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju uczestniczyła w wycieczce do Happy Park w Stróżewku koło Płocka. Dzień upłynął naszym sześciolatkom w radosnej i bardzo aktywnej atmosferze. Na koniec wycieczki dzieci zjadły posiłek w KFC w Płońsku.

Opiekunkami dzieci były panie: Ewa Konopka, Anna Kuźbicka i Anna Guzanowska.

 

Opracowanie: Anna Kuźbicka

Zmieniony ( 16.03.2014. )
 
Spotkanie Walentynkowe
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
16.02.2014.

W dniu 13 lutego 2014 r. Samorząd Uczniowski jak co roku zorganizował Spotkanie Walentynkowe. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali kartki walentynkowe. Podczas tegorocznych Walentynek rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą walentynkę. Wśród nagrodzonych są: Konrad Piekarzewski, Milena Rajczak, Kamil Dymowski, Anna Derdaś, Ewelina Pomianowska, Paweł Rosiak. Nagrodzeni uczniowie otrzymali maskotki, ramki do zdjęć oraz książki. Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich uczniów upominki w postaci "pamiętnika walentynkowego" oraz słodki poczęstunek.

 

Opracowanie: Elżbieta Salak

Zmieniony ( 16.02.2014. )
 
Program "Trzymaj formę" Naturalna apteka
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
27.01.2014.

W dniu 22 stycznia 2014 r. na stołówce szkolnej odbyło się spotkanie Szkolnej Akademii Zdrowia w ramach programu "Trzymaj formę" pod nazwą "Naturalna apteka". Uczniowie obejrzeli prezentację, w której przedstawiono naturalne produkty wzmacniające odporność organizmu w okresie zimowym. Na stolikach przygotowano naturalną aptekę- żywność polecaną do spożycia o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwwirusowym, przeciwzapalnym, rozgrzewającym, wzmacniającym organizm w okresie nasilonych przeziębień. Wśród zromadzonych produktów znalazł się syrop z kwiatów mniszka lekarskiego i czanego bzu. Uczniowie poznawali wygląd, zapach i smak mniej znanych przypraw, orzechów, jagód i owoców. Przedstawiciele poszczególnych grup sami przygotowali syrop z cebuli i miodu. Chętni wychowankowie rozwiązywali krzyżówki i rebusy o tematyce zdrowia, malowali ilustracje warzyw i owoców. Spotkanie zakończyła degustacja smażonej cebuli przygotowanej przez uczniów klas ponadgimnazjalnych, herbat z cytryną, miętą, imbirem, kompotów oraz owoców cytrusowych.

Spotkanie przygotowały i prowadziły panie: Anna Kuźbicka, Iwona Leszczyńska, Bożena Dalecka, Anna Karolak, Maria Bauman

 

Opracowanie: Anna Kuźbicka- szkolny koordynator programu "Trzymaj formę"

Zmieniony ( 27.01.2014. )
 
Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
13.12.2013.

ZP-ZOC-1/13

Joniec, dnia 13.12.2013 r.

 

dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zapytania o cenę na "Dostawę oleju opałowego roku 2014 dla Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Jońcu", zaproszenie do złożenia ofert z dnia 28. 11. 2013 r.

 

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

(zamieszczona na stronie internetowej Zamawiającego)

 

Na podstawie art.92 ust.2 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 t.j. ze zmian.) Zamawiający- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy; Joniec 50, 09-131 Joniec informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty złożonej przez Wykonawcę:

GERPOL SP. z o. o.

Warszawa, ul. Al. Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa

Cena Oferty: 87 674,40 zł.

Na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia tj. najniższa cena oferta Wykonawcy otrzymała największą ilość punktów tj. 100,00 pkt. Poniżej przedstawiono punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium i łączną punktację.

 Nr oferty

Wykonawca 

Cena oferty /zł/ 

 Punktacja w kryterium cena /pkt/

Łączna punktacja /pkt/ 

 1

 "AGA" Sp. z o.o.

Ilinko, 09-100 Płońsk  Fax:236625126

 91 512,00

 95,81

 95,81

 2

 PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO- USŁUGOWE "PAL-BUD" Marian Serwach,

Ilinko, 09-100 Płońsk  Fax:236628429

 89 150,40

 98,34

 98,34

 3

"M.J. OIL" Sp. z o. o.

Bronisze, ul. Świerkowa 4

05-850 Ożarów Maz. Fax:236625126

 94 464,00

 92,81

 92,81

 4

GERPOL SP. z o.o.

Warszawa, ul. Al. Jerozolimskie 96,

00-807 Warszawa  Fax:2369121

 87 674,40 

 100,00

 100,00

ZAMAWIAJĄCY

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Jońcu

Jerzy Michalak

Zmieniony ( 13.12.2013. )
 
Święto Niepodległości
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
17.11.2013.

W dniu 7 listopada 2013 r. z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości w placówce odbyła się uroczysta akademia. Wszyscy zebrani wysłuchali montażu słowno- muzycznego "Polsko nie jesteś ty już niewolnicą" w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Odśpiewano hymn państwowy, a na koniec głos zabrał dyrektor Ośrodka.

Opracowanie: B. Dalecka

 
Otrzęsiny
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
21.11.2013.

W dniu 29 października 2013 r. na stołówce szkolnej odbyła się impreza integracyjna zwana Otrzęsinami. Udział w niej wzięli wychowankowie Ośrodka i ich rodzice oraz wychowawcy. Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem nowych uczniów w tradycyjny już sposób poprzez takie konkurencje jak: malowanie twarzy (wąsy), picie mleka, pokonywanie przeszkód, malowanie portretu kota, śpiewanie piosenki "Wlazł kotek na płotek". Na koniec nowi uczniowie złożyli przysięgę oraz zostali pasowani na uczniów naszego Ośrodka przez pana dyrektora. Na zakończenie uroczystości odbyła się dyskoteka.

Organizatorzy: p. R. Dąbkowski, p. J. Dalecka, p. I. Makowska, p. I. Krakowiak, p. K. Szuper, p. E. Szymańska

Opracowanie: Justyna Dalecka

 
Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
21.10.2013.

W związku z Dniem Edukacji Narodowej następujące osoby otrzymały Nagrody Dyrektora:

Kadra pedagogiczna

 • Cieplik Wiesław
 • Baczul Renata
 • Bielsk-Lasek Honorata
 • Cywińska Monika
 • Dalecka Bożena
 • Dąbrowska Agnieszka
 • Guzanowska Anna
 • Kuźbicka Anna
 • Przygódzka Marzanna
 • Tok Agnieszka
 • Więcław Szymon

Nagrodę Starosty otrzymał Gąsecki Czesław

Pracownicy administracji i obsługi

 • Dąbrowska Hanna
 • Krakowiak Urszula
 • Wróblewska Ewa

Delegacja nagrodzonych nauczycieli wzięła udział w uroczystości Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej w Płońsku, która odbyła się w dniu 14 października.

Zmieniony ( 21.10.2013. )
 
Dzień Edukacji Narodowej w Ośrodku
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
21.10.2013.
W dniu 11 października 2013 r. w Ośrodku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie ze szkolnego teatru przedstawili montaż słowno- muzyczny pt. "W czarodziejskim ogrodzie". Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli wszystkim obecnym pracownikom Ośrodka przygotowane przez uczniów laurki. Następnie wystąpił Dyrekktor Ośrodka- pan Jerzy Michalak. Na koniec słodki poczęstunek pzygotowały mamy uczniów:p. Piekarzewska A., p. Sadzyńska K., p. Łabęda A., p. Olkuska L., p. Leszczyńska B.
 
XXX Biegi Przełajowe EKO-START_Joniec
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
07.10.2013.

W dniu 2 października 2013 r. odbyła się impreza plenerowa zorganizowana przez Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Jońcu, XXX Biegi Przełąjowe, w których uczestniczyło 67 zawodników , uczniów placówek kształcenia specjalnego z Płońska, Ciechanowa, Mławy, Żuromina, Pułtuska, Ostrołęki i Jońca.

Wyniki biegów w poszczególnych kategoriach biegowych:

Uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym

Rocznik 2001 i młodsi

Chłopcy- bieg na dystansie 600 m

 1. Krzysztof Sobotka   Żuromin
 2. Kamil Pietrzak   Ostrołęka
 3. Paweł Karpiński   Mława

Rocznik 1998-2000

Dziewczęta- bieg na dystansie 800 m

 1. Klaudia Rybacka   Płońsk
 2. Anna Stępniak   Żuromin
 3. Anna Majewska   Ostrołęka

Chłopcy- bieg na dystansie 800 m

 1. Marcin Benecki   Mława
 2. Mateusz Radliński   Żuromin
 3. Robert Wnuk Joniec

Rocznik 1997 i starsi

Dziewczęta- bieg na dystansie 1000 m

 1. Natalia Sitkiewicz   Pułtusk
 2. Paulina Rolka   Ostrołęka
 3. Monika Przybysz   Pułtusk

Chłopcy- bieg na dystansie 1000 m

 1. Piotr Bieżuński   Joniec
 2. Paweł Mazurkiewicz   Pułtusk
 3. Sławomir Gorczyca   Żuromin

Uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim


Rocznik 2001 i młodsi

Dziewczęta- bieg na dystansie 800 m

 1. Natalia Stryjewska  Mława
 2. Klaudia Andryszczyk   Joniec
 3. Ewelina Dymowska   Joniec 

Chłopcy- bieg na dystansie 1000 m

 1. Marcin Dryja   Joniec
 2. Patryk Trojanowski   Joniec
 3. Piotr Klimkiewicz   Joniec

Rocznik 1998- 2000

Dziewczęta- bieg na dystansie 1200 m

 1. Iwona Drożyńska   Joniec
 2. Karolina Żmuda   Mława
 3. Anna Czarnecka   Joniec

Chłopcy- bieg na dystansie 1500 m

 1. Marcin Ławicki   Żuromin
 2. Przemysław Sitkiewicz   Joniec
 3. Adrian Gierasimow   Mława

Rocznik 1997 i starsi

Dziewczęta- bieg na dystansie 1500 m

 1. Agnieszka Czarnecka   Płońsk
 2. Monika Młudzikowska   Płońsk
 3. Katarzyna Włodarczyk   Mława

Chłopcy- bieg na dystansie 2000 m

 1. Łukasz Młudzikowski   Płońsk
 2. Marcin Chmielewski Ciechanów
 3. Adrian Krajewski   Mława

Opracowanie:Renata Baczul

 

 
Zmieniony ( 07.10.2013. )
 
Dzień pieczonego ziemniaka Pożegnanie lata
Redaktor: Administrator Fotogalerii   
21.11.2013.

W dniu 26 września 2013 r. odbyła się plenerowa impreza ośrodkowa "Dzień pieczonego ziemniaka" połączona z "Pożegnaniem lata". Impreza rozpoczęła się od przeczytania bajki o ziemniaku, a następnie wychowankowie, a także wychowawcy wzięli udział w licznych konkurencjach takich jak: szukanie ziemniaka w piasku,rzut ziemniakiem do celu, najdłuższa obierka, bieg z ziemniakiem na łyżce, bieg w workach, przeciąganie liny. Spotkanie nad Wkrą zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków.

Organizatorami imprezy byli: p. R. Dąbkowski, p. J. Dalecka, p. I. Krakowiak, p. E. Szymańska, p. Sz. Więcław, p. E. Figurska

Opracowanie: Justyna Dalecka